top of page

produkcja filmowa

Ewolucja i dobór naturalny sprawiły, że człowiek stał się istotą, nadrzędnie polegającą na zmyśle wzroku. Dlatego pomimo pięciu pozostałych zmysłów, większość informacji, z którymi mamy styczność, przyswajamy właśnie za pomocą oczu. Jednym ze skutków tego jest przyciąganie naszej uwagi do rzeczy atrakcyjnych, dziwnych, lub brzydkich. Wszystko, co kontrastuje, z tym co jest nam znane, potrafi skupić naszą uwagę, wywołać emocje i zapisać się w pamięci. Z wiedzy tej korzystają twórcy, między innymi do tworzenia profesjonalnych produkcji filmowych, które hipnotyzują swoją budową. Oglądając taki film, potrafimy wczuć się, w wykreowany świat i ulegać emocjom, które są efektem zamierzonym. Dzięki temu stajemy się bardziej podatni na sugestie. Dla przykładu atrakcyjna reklama zachęci nas, do kupna produktu, a dobrze zrealizowany film instruktażowy, okaże się pomocny i zaoszczędzi mnóstwo czasu. Niezależnie od rodzaju produkcji, film, ma spełnić określony cel, do którego został stworzony. Doświadczona ekipa, która zna te zasady i wie jak wdrożyć je w życie, będzie niezastąpiona w realizacji tego planu.

Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie, w realizacjach filmowych, od teledysków, po filmy krótkometrażowe. Realizujemy zlecenia w taki sposób, aby wywrzeć na odbiorcy konkretne, zamierzone działania. Jeśli widz ma coś kupić, nagramy profesjonalny film reklamowy, a gdy ma się wzruszyć, stworzymy wzruszający wyciskacz łez.

Od większości firm, wyróżnia nas jedna zasadnicza sprawa. Jedynym ograniczeniem w produkcji jest wyobraźnia, którą dysponujemy. Oprócz prowadzenia kamery, do naszych zadań należą także planowanie, udźwiękowienie i oświetlenie scen, korekcja barwna, ujęcia na green screenie, animacja 3D i 2D, oraz efekty specjalne CGI-VFX. To wszystko + nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie w branży, daje naszym klientom gwarancję, że produkt, jaki dostarczymy, będzie najwyższej jakości. Finalny materiał oddamy dopiero wtedy, kiedy spełni on nie tylko wymagania klienta, ale także i wygórowane nasze wymagania, ponieważ dzieło, które tworzymy, to także wizytówka naszej firmy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produkcji filmowej:

TELEDYSKI

teledyski

Teledysk jest najlepszą formą promocji swoich muzycznych umiejętności. Połączenie utworu z filmem daje niesamowity efekt, który zapada w pamięci na długo. Melodia i słowa, zawsze będą grały pierwsze skrzypce, jednak angażując dodatkowy zmysł wzroku, można jeszcze lepiej zagłębić się ten w świat i dosadniej zrozumieć, co autor swoim utworem chciał oddać.
Teledysk może mieć formę nagranego obrazu lub animacji. Wykorzystanie green screenia i efektów specjalnych da nam mnogość możliwości i pozwali urzeczywistnić, nawet najbardziej fantastyczne wizje autora.
Doradzimy najlepsze rozwiązania i pomysły, tak aby efekt końcowy był spektakularny, ale jednocześnie, żeby zmieścił się w wyznaczonym budżecie.
Realizujemy wszelkiego typy teledyski, do każdego rodzaju muzyki.

Elementy, które kształtują koszt produkcji teledysku to:

 1. Technika wykonania-film nagrany kamerami, czy film w postaci animacji

 2. Długość trwania utworu

 3. Praca na gotowym scenariuszu, czy konieczność jego napisania

 4. Praca na scenariuszu, czyli: udział aktorów, dni zdjęciowe, lokalizacja, animacje 2D/3D, efekty specjalne

 5. Postprodukcja, korekcja barwna i renderowanie

 6. Media, w których planowana jest emisja filmu

Koszt realizacji będzie zależał od powyższych czynników, aby poznać widełki cenowe, zapraszamy

do wypełnienia formularza, który znajduje się na dole strony.

Pokusiliśmy się jednak na orientacyjną wycenę, od której zwykle zaczynamy pracę:

Teledysk – już od 3900 zł brutto

Teledysk w postaci animacji – już od 5900 zł brutto

Teledysk + efekty specjalne (VFX/CGI) – już od 4900 zł brutto.

FILMY PROMOCYJNE

filmy promocyjne

Film promocyjny to 2-3-minutowy spot reklamowy, prezentujący unikalne cechy marki, lub produktu. Głównym zadaniem filmów promocyjnych jest, zachęcenie widza, do wykonania określonej reakcji np. zakupu nowego telewizora, rejestracji na stronie internetowej, czy udział w imprezie eventowej. Do tej kategorii zaliczyć można także, filmy korporacyjne, oraz filmy promujące miasta.
Aby taki film okazał się skuteczny, niezbędna jest analiza, jaki cel ma zostać osiągnięty i do jakich odbiorców będzie on skierowany. Konieczne jest także, przygotowanie odpowiedniego scenariusza, który poprowadzi całość produkcji i pozwoli osiągnąć zamierzony plan.
Należy ustalić technikę wykonania filmu – film nagrany kamerami czy film w postaci animacji, a może połączenie obu? Metoda, jakiej wybierzemy, do wykonania promo, będzie miała kluczowe znaczenie przy wycenie.
W pierwszym przypadku należy skupić się przede wszystkim, na zapewnieniu odpowiedniego planu filmowego. Plan filmowy jest naszym miejscem nagrań, a tworzą go dekoracje, sceneria, światło, aktorzy i wszystko inne, co znajdzie się w kadrze kamery. Do większości mniejszych zleceń, użycie całego asortymentu nie będzie wymagane, jednak w produkcjach ogólnopolskich, czy światowych, stanie się to niezbędne. Warto pamiętać, że typ sprzętu, jaki użyjemy będzie zależny, od rodzaju filmu. Przykładowo do promocji miasta lub filmu korporacyjnego świetnie zaprezentują się sceny powietrzne, a do reklamy biżuterii,  zbliżeia na obrotowej platformie.
Film promocyjny w postaci animacji, nie różni się znacząco, od filmu nagranego kamerą. Tutaj także należy stworzyć plan filmowy (jednak w tym wypadku będzie on wynikiem pracy artystów 2D/3D, a nie scenarzystów), a grafiki wektorowe / modele 3D, zastąpią nam aktorów i scenografię. 

Podstawowy plan działania produkcji filmu promocyjnego to kolejno:

 1. Wybór celów

 2. Określenie grupy docelowej

 3. Ustalenie budżetu

 4. Dobór treści

 5. Wybór mediów

 6. Badanie skuteczności reklamy 

Pozostałe elementy, które kształtują koszt produkcji filmu promocyjnego i korporacyjnego to:

 1. Długość trwania spotu

 2. Praca na gotowym scenariuszu, czy konieczność jego napisania

 3. Praca na scenariuszu, czyli: udział aktorów, dni zdjęciowe, animacje 2D/3D, zakup praw do muzyki, napisy, lektor, efekty dźwiękowe, efekty specjalne, oświetlenie, dźwięk

 4. Postprodukcja, korekcja barwna i renderowanie

 5. Media, w których planowana jest emisja filmu

Aby poznać widełki cenowe zapraszamy, do wypełnienia formularza, który znajduje się na dole strony.

Pokusiliśmy się jednak na orientacyjną wycenę, od której zwykle zaczynamy pracę:

Film promocyjny – już od 2400 zł brutto

Film promocyjny w postaci animacji – Już od 4900 zł brutto

Film promocyjny + animacje – już od 3900 zł brutto

SPOTY REKAMOWE

spoty reklamowe

Spot reklamowy jest krótszą formą filmu promocyjnego. Podobnie jak w przypadku filmu promocyjnego, ma on wywołać na widzu określone reakcje np. zachęcić do zakupu, albo wypromować markę firmy.
Spoty reklamowe trwają zwykle od 15 do 45 sekund. W tym krótkim czasie należy wyciągnąć z danego produktu lub usługi wszystko, co najlepsze i przedstawić w łatwo przyswajalnej i przyjaznej formie.

Podstawowy plan działania produkcji reklamy to kolejno:

 1. Wybór celów

 2. Określenie grupy docelowej

 3. Ustalenie budżetu

 4. Dobór treści

 5. Wybór mediów

 6. Badanie skuteczności reklamy

Tutaj także należy ustalić technikę wykonania filmu – film nagrany kamerami, czy film w postaci animacji, a może połączenie obu? Metoda, jakiej użyjemy do wykonania spotu, będzie miała kluczowe znaczenie przy wycenie. Pozostałe elementy, które kształtują koszt produkcji spotu to:

 1. Długość trwania spotu

 2. Praca na gotowym scenariuszu, czy konieczność jego napisania

 3. Praca na scenariuszu, czyli: udział aktorów, dni zdjęciowe, animacje 2D/3D, zakup praw do muzyki, napisy, lektor, efekty dźwiękowe, efekty specjalne, oświetlenie, dźwięk

 4. Postprodukcja, korekcja barwna i renderowanie

 5. Media w których planowana jest emisja filmu

Aby poznać widełki cenowe zapraszamy, do wypełnienia formularza, który znajduje się na dole strony.

Pokusiliśmy się jednak na orientacyjną wycenę, od której zwykle zaczynamy pracę:

Spot reklamowy – już od 1500 zł brutto

Spot reklamowy w postaci animacji – Już od 2900 zł brutto

Spot reklamowy + animacje – już od 2200 zł brutto

FILMY INSTRUKTAŻOWE

filmy instruktazowe

Filmy instruktażowe przedstawiają sposób działania lub omawiają metodę użycia danego produktu/usługi. Stają się pomocnym narzędziem w rękach każdej firmy, chcącej szybko wyszkolić pracowników. Pomogą także wytłumaczyć przeciętnemu widzowi, w jaki sposób działają różne mechanizmy i w jakiej kolejności należy je ze sobą łączyć.
Realizując film instruktażowy wyjdziesz na przeciw potrzebom swoich klientów, którzy często szukają informacji o produkcie zarówno przed jak i po zakupie. Zamiast żmudnej lektury instrukcji obsługi czy montażu dużo szybciej i przyjemniej jest przecież obejrzeć film. 

Metoda, jakiej użyjemy do wykonania filmu instruktażowego, będzie miała kluczowe znaczenie przy wycenie. Są trzy techniki wykonania takiego filmu:

 1. Film nagrany kamerami

 2. Film w postaci animacji

 3. Połączenie obu

Niezależnie o formy wykonania, ważną rolę odegra tutaj ustawienie kamery (fizycznej lub cyfrowej), a także oświetlenie planu. Stabilne ujęcia i dobrze oświetlone sceny pozwolą odbiorcy skupić się na tym, co się dzieje na ekranie. Spokojna muzyka natomiast może okazać się pomocna w tym zadaniu, podobnie jak w przypadku odpowiednio dobranego głosu lektorskiego. Spełnienie powyższych warunków, sprawią, że film będzie jasny w przekazie, a widz szybko pojmie przekaz filmu.

Koszt realizacji będzie zależny przede wszystkim od:

 1. Długość trwania filmu

 2. Techniki wykonania - film nagrany kamerami, czy film w postaci animacji

 3. Praca na scenariuszu, czyli: udział aktorów, dni zdjęciowe, animacje 2D/3D, zakup praw do muzyki, napisy, lektor, efekty dźwiękowe, efekty specjalne, oświetlenie, dźwięk

 4. Postprodukcja, korekcja barwna i renderowanie

 

Aby poznać widełki cenowe zapraszamy, do wypełnienia formularza, który znajduje się na dole strony.

Pokusiliśmy się jednak na orientacyjną wycenę, od której zwykle zaczynamy pracę:

Film instruktażowy – już od 1600 zł brutto

Film instruktażowy postaci animacji – Już od 4800 zł brutto

Film instruktażowy + animacje – już od 3400 zł brutto

INTRA

Intra

Czyli inaczej wstęp do dalszej części filmu. Jest to krótka animacja trwająca 05-15 sekund, prezentująca logo i dane firmowe. Intrem posługują się niemal wszystkie firmy na świecie, ich wielką zaletą jest rozpoznawalność i to, że przyciągają wzrok.

Koszt realizacji będzie zależny przede wszystkim od:

 1. Długość trwania into

 2. Techniki wykonania - film w postaci animacji 2D, czy 3D

 3. Udźwiękowienie i zakup praw do muzyki

 

Aby poznać widełki cenowe zapraszamy, do wypełnienia formularza, który znajduje się na dole strony.

Pokusiliśmy się jednak na orientacyjną wycenę, od której zwykle zaczynamy pracę:

Intro 2D – już od 500 zł brutto

Intro 3D – Już od 700 zł brutto

DRON / TIMELAPSE

dron/Timelapse/motionlapse

Ujęcia z powietrza świetnie wzbogacają wizualnie produkcję. Tym bardziej że nic nie stoi na przeszkodzie, aby film zrealizować tylko i wyłącznie za pomocą drona. Z tej perspektywy doskonale prezentuje się zarówno przyroda, jak i betonowa dżungla.

Mamy wszystkie niezbędne kwalifikacje i dokumenty na produkcje komercyjne, z zastosowaniem bezzałogowych statków powietrznych. Więc tam, gdzie latanie jest niemożliwe, za sprawą np. terenu wojskowego, sprawimy, że stanie się to możliwe. Dodatkowym atutem jest możliwość nagrywania z powietrza tzw. motionlapsów i timelapsów!

Timelapse i motionlapse najprościej rzecz ujmując, są to przyśpieszone filmy, pokazujące ruch. Różnią się od siebie tym, że timelapsy prezentują jakąś część w przestrzeni i zwykle są statyczne. Motionlapsy poruszają się niczym kamera na szynach, wykonująca obrót. Takie ujęcia idealnie ukazują upływ czasu oraz nocne, gwieździste niebo. Do dyspozycji mamy aż 50 METRÓW ruchu moionlapse, we wszystkich możliwych osiach obrotu kamery, a także ruch góra-dół, przód-tył.

Zarówno ujęcia z drona jak i timelapsy są doskonałym wzbogaceniem każdego rodzaju filmu.

Koszt realizacji będzie zależał od wielu czynników i aby poznać widełki cenowe zapraszamy, do wypełnienia formularza, który znajduje się na dole strony.

Pokusiliśmy się jednak na orientacyjną wycenę, od której zwykle zaczynamy pracę:

Start drona i lot około 20-30 minut – już od 500 zł brutto

Jedno ujęcie timelapse– Już od 300 zł brutto

Jedno ujęcie motionlapse – już od 700 zł brutto

formularz wstepnej wyceny

-

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, pozwoli to nam na wycenienie zlecenia z dokładnością do 90%. 

W tym miejscu proszę,w skrócie opisać projekt, oraz podać przewidywalną datę rozpoczęcia nagrań. Mile widziane linki z przykładami podobnych filmów, które mamy wykonać.

Dziękujemy! Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

FORMULARZ WYCENY
bottom of page